Misterium w Twojej parafii!

           Jako organizatorzy Misterium Męki Pańskiej w fordońskiej Dolinie Śmierci pragniemy zaprosić wszystkich do głębszego przeżycia Wielkiego Tygodnia.

Rok temu zmuszeni byliśmy odwołać przygotowane wydarzenie. Tym razem nie chcielibyśmy tego Bożego dzieła ponownie „odkładać na później”. Wychodzimy zatem z propozycją realizacji Misterium w formie ścieżki dźwiękowej w wspólnocie parafialnej.

Tegoroczne Misterium będzie miało formę przygotowanego wcześniej przez aktorów nagranego słuchowiska, powiązanego z Adoracją Krzyża. Całe nabożeństwo może mieć wymiar wprowadzenia lub podsumowania rekolekcji wielkopostnych oraz stać się dobrym uzupełnieniem innych inicjatyw tego czasu. Nasze Misterium realizowane było w Niedziele Palmową, dlatego zachęcamy, aby i w tym roku odbyło się w tym samym dniu. Możliwe jest jednak przeprowadzenie go w innym, dogodnym dla parafii, czasie Wielkiego Postu. 

Aby wziąć udział w tym wydarzeniu, należy zgłosić swoją parafię do dnia 14 marca br. poprzez formularz na stronie www.misterium.bydgoszcz.pl. Ze strony organizatorów możliwe jest również uzyskanie koniecznej pomocy w odtworzeniu nagrania. Chcielibyśmy jako delegacja przybyć do parafii i móc wprowadzić w to wydarzenie krótką opowieścią o historii naszego dzieła.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Kapłanów do wzięcia udziału w tym międzypokoleniowym dziele. Niech obecny Wielki Post, pomimo wielu przeszkód, będzie realnym czasem doświadczenia Paschy naszego Pana w żywej wspólnocie Kościoła.

                                                                                                                 Organizatorzy